Raamatuaasta tähestik on jõudnud J-täheni ja mis oleks metsanduskoolis loogilisem J-tähe teemavaldkond kui JAHINDUS?
Selles plaanis on huvitav, et ühtegi jahindusega seotud raamatut kooli inimestelt küll meelde ei tule. Aga õnneks on lisaks tavalisele jahile olemas ka fotojaht ja see aitab hädast välja, sest ka fotograafe on koolist palju läbi käinud.
Esmajärjekorras tuleb tutvustamisele Luua Metsanduskooli enda välja antud fotoalbum "Meil on elu keset metsa", mis sai tehtud rahvusvahelisel metsa-aastal 2011. Fotograafidena astuvad üles Luua Metsanduskooli vilistlased Mehis Maipuu (vilistlane aastast 1977), Tarmo Mikussaar (vilistlane aastast 1989 ja uuesti matkajuhi erialal 2015), Jaak Neljandik (vilistlane aastast 1974), Jüri Pere (vilistlane aastast 1960), Aivar Pihelgas (vilistlane aastast 1984) ja Rivo Tarum (vilistlane aastast 2009) ning tollal veel õpilased Eugen Kaur, Reimo Neider ja Taavi Rattiste. Lisaks ma ise õpetajana nii piltide autori, koostaja kui tekstide autorina.
Fotoraamatuks võib vist tinglikult nimetada ka raamatut "Saladuslikud Eesti väikesaared" (kirjastus GO Reisiraamat 2017), mille tekstide autor on meie vilistlane Peeter Pill (matkajuht 2019). Fotod tegi Arne Maasik.
Ja sedapuhku viimane tutvustatav - fotograaf ja toiduterapeut Hele-Mai Alamaa (matkajuhi eriala vilistlane aastast 2022). Niipalju kui mina olen kokku suutnud lugeda, on tal vähemasti 14 erinevat toiduga seotud raamatut, aga olgu siis metsaseoste tõttu täna siin kaks neist: "Metsaköök" (Pilgrim 2017, kaasautor Merle Liivak) ja "Metsapoole maitsed" (EKSA ja kirjastus Käokeel 2022, kaasautorid Maret Allikas ja Margit Välja).
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar